Tylko w mordę lać, jak takie cuś słyszę...
Podstawowa teza mojego znajomego z sąsiedztwa nie zna granic. Ostatnimi czasy czytając polskie brukowce i słuchając wypowiedzi i genialnych opinii zaczynam się zastanawiać dlaczego mamy inne matki i ojców. Aż świerzbi by to samo czynić….

“Dane o eksporcie - wzrósł o 8,0 % a import o 10,1 %.. “. No dobrze, jest świetnie, czytam dalej a tu klops. Dane dotyczą tzw. roku płynnego czyli od lutego 2008 do końca stycznia 2009…

No w ten sposób można udowodnić, że matką misia białego jest małpa zwana makak, a protoplastą Lecha czyli pierwszego Piasta rodu Polan był pantofelek….taki mikrob.

Wychodzi na to, że debilizm jest równoważny reklamie “Tylko nie dla idiotów”. Dalej nie czytałem, gdyż uważam iż mój stan zdrowotny nie upoważnia mnie do dalszego katowania mnie durnowatymi danymi.
Zajrzałem na wskaźnik inflacji. I tu kolejna głupota. Za lajt.beta.pl

“W lutym największy wzrost odnotowano w kategorii “nośniki energii” - o 14,4% r/r, “użytkowanie mieszkania i nośniki energii” (10,9% r/r) oraz “mieszkanie” (9,0% r/r), jak wynika z tabeli opublikowanej przez GUS. Zdaniem GUS, znacznie spadł udział wydatków gospodarstw domowych na żywność i napoje alkoholowe, a wzrósł na transport, rekreację, restauracje i hotele oraz mieszkania.”

Trudno ocenić kto ma bardziej kwadratową głowę. Wychodzi na to, że ludzie postanowili zrezygnować z mieszkań i przenieść się do hotelu, o jedzeniu też milczymy. Spanie w samochodzie? Dobry pomysł.

Dobił mnie jednak ekspert Pan Wyżnikiewicz - inflacja wzrosła, gdyż osłabł złoty…. No cóż nie każdego można już wyleczyć.

Jedno pytanie na które nie odpowie ów ekspert - a co było przyczyną wzrostu inflacji w 2000 roku? Kurze stopki na twarzy Dody?

Tak na marginesie, za kogo się uważa ów Pan? - Boże chroń Polskę…. tak skomentował to mój znajomy i walnął w “gruchę” proinflacyjnym napojem zwanym “Wiśniak roku 1648”. Inaczej się nie da - tak skomentował mój grymas twarzy.
Zatrważające wieści padły z frontu garstki osób zwących się pieniacko Pracodawcy I pracownicy czyli grupka ludków z organizacji lobującej na rzecz bogatych ( inaczej mówiąc bogatych w kredyty osobników różnej płci ) a Związkowcami ( czyli wybranych co łaska za cudzą kasę do chlewika - oznajmił mój watażka, sięgając po machorkę ).
Otóż postanowiono, że naiwnych - czytaj uczciwych pracowników - należy rozliczać raz na 12 miesięcy za czas pracy. Dużo pracy - pracuj za 1 000 złoty, kryzys - też.
Co zrobić z emerytem co odejdzie w w czasie, gdy jest dużo pracy? Właściciel ma zysk a emeryt garba i…

A ja myślałem, że komunizm już nie istnieje w Polsce.
Trzy razy czytałem, gdyż nie mogłem uwierzyć, że są jeszcze na świecie ludzie o tak poskręcanych zwojach mózgowych aby móc tak myśleć.
Coś rodzaju 70-letni policjant na patrolu w Warszawie na ul. Brzeskiej.

Postanowiłem zacytować poniżej zlepek inaczej skonstruowanych, ku potomności naszej młodzieży z nakazem, aby mogli naocznie się przekonać z kim ich ojcowie i matki mieli do czynienia przez swoje życie.

Bzdura i bezsens goni bzdurę.
Oj gdyby można było w internecie umieszczać narzędzia ciężkie, zapewne dołączył bym to poniżej tego tekstu aby każdy mógł się z tym bezpośrednio rozprawić.

“Pakiet działań antykryzysowych przyjęty w dialogu autonomicznym partnerów społecznych reprezentowanych w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych
I. Obszar wynagrodzeń i świadczeń socjalnych
1. Program kryzysowej pomocy dla społeczeństwa, w szczególności wsparcie rodzin najuboższych poszkodowanych w wyniku kryzysu oraz zwiększenie środków na świadczenia socjalne w związku ze wzrostem liczby osób zwalnianych z pracy;
2. Zniesienie opodatkowania zapomóg udzielanych przez związki zawodowe (poszerzenie katalogu) oraz świadczeń wypłacanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych;
3. Zwolnienie z podatku dochodowego od osób fizycznych pomocy socjalnej realizowanej w formie bonów uprawniających do ich wymiany na towary lub usługi w tym tzw. bonów towarowych;
4. Uchylenie ustawy o negocjacyjnym systemie kształtowania przyrostu przeciętnych wynagrodzeń u przedsiębiorców oraz zniesienie ustawy kominowej;
5. Wypracowanie w minimalnym wynagrodzeniu mechanizmów osiągnięcia poziomu 50% przeciętnego wynagrodzenia
II. Obszar rynku pracy i stosunków pracy
6. Wprowadzenie 12 miesięcznego okresu rozliczeniowego;
7. Uruchomienie zakładowego funduszu szkoleniowego;
8. Racjonalizacja rozwiązań dotyczących doby pracowniczej w kontekście rozliczania czasu pracy;
9. Pakiety socjalne jako źródło prawa pracy;
10. Ruchomy czas pracy jako instrument wspomagający łączenie obowiązków rodzinnych z zawodowymi;
11. Stabilizacja zatrudnienia poprzez ograniczenie stosowania umów na czas określony
III. Obszar polityki gospodarczej
12. Przyspieszona amortyzacja;
13. Subsydiowanie zatrudnienia jako alternatywy wobec zwolnień grupowych.”

Powyższy pakiet to nowy rodzaj niewolnictwa. Czy uczciwy człowiek może się na to zgodzić?

Ziutek - ów znajomy - mówi, że on tak, zgadza się i dlatego w najbliższy wtorek ma nasiadówkę w urzędzie pracy po co miesięczny zasiłek, a za tydzień stara się o rentę… Popatrzyłem zdziwiony?

_ Ano tak, szefunciu, wątroba kiepska, oczy nie te, łapki się trzęsą, chód jakby marynarski i no z gęby jakoś tak mi patrzy, że gdy pytam o robotę to wszyscy mi drzwierami po pysku leją….

Mhmm, a może by tak zmienić nawyki? Oj, Cysorz to ma klawe życie…..


2009-03-10
 
adova.org