Wiktoria durnoty

No i dożyliśmy czasów, kiedy to o życiu i rozwoju ludzkości decyduje …. zwykły papier. Na nic zdają się teorię ekonomiczne, prawa rynku czy też szkoły myśli twórczej.
Teraz światem rządzi jedna z podpór Głupoty - wszechobecna chciwość.
Kryzys? Jaki kryzys? Bezrobocie? To ponury żart.
Kiedyś papier służył do zapisu Historii, później dodano twórczość artystyczną, po drodze znalazł swoje miejsce w toaletach. Ktoś wpadł na pomysł, aby przy pomocy tego nośnika manipulować społeczeństwami.
I tu jak się wielu domyśla oczekiwania przerosły chciwych i bogatych materialnie, a ubogich w Rozum. Zdecydowana część ludności naszego Globu, patrzy przychylnie na radosną twórczość elity papierowej.
I to bezmyślne zapatrzenie się w Guru Szczytów Głupoty pozwoliło na wyodrębnienie trzech potęg Papieru. Media i ….. najzwyklejsze drukarnie papierów kolorowych zwanych dumnie Mennicami. Obok owego zafajdanego towarzystwa szwęda się papier zwykły, format A4, na którym wypisuje się największe fałszerstwo w historii Cywilizacji czyli tzw. księgowa twórczość najwybitniejszych księgowych niemalże wszystkich państw na Ziemi.

Po raz pierwszy użyto na tak wielką skalę “martwego pieniądza” do tzw. rozwoju gospodarczego. Na jak długo?  Bardzo długo.

Można śmiało postawić nową teorię ekonomiczną. Zakończyła się era tzw. teorii ekonomicznych mających pokrycie w zachowaniach gospodarczych i społeczeństw.

Do widzenia Panie Smith, Keynes, Platon i wielu innych luminarzy Cywilizacji.

Zaczęła się “Era Bękartów Cywilizacji”. Era bezmyślnych ludzi - narzędzi garstki cwaniaków. Epoka drukowania pieniędzy
bez pokrycia, zmuszania do niewolniczej pracy miliardy ludzi, tworzenie kasty brygadzistów “życia i śmierci” - osób
nadzorujących fabryki czyli obozy pracy.

Powstają nowe pomysły, w jednym celu - jak utrzymać w ryzach miliardy ludzi.

cdn….. 
adova.org